Pramen krásy a Kapka rosy – odličovací vody

Odličovací vody jsou pro mě problém. Moje pleť je smíšená, tzn. mastnější T-zóna, zbytek úplně suchý. Odličovací/čistící voda je samozřejmě důležitá, protože pleť musí být v prvé řadě úplně čistá. Moje hlavní pečující kosmetika je Havlíkova Apotéka, takže jsem pro večerní odličování a čištění sáhla po jejich poměrně nových vodách Pramen krásy a poté i Kapce rosy.

Pramen krásy je pro problematickou pleť. Obsahuje klinicky ověřenou složku CytobiolTM Iris A2, která účinně bojuje proti akné. Slibuje zmenšení pórů a snížení tvorby kožního mazu. Na moji smíšenou pleť trochu velký kalibr. Přišlo mi, že mi zbytek suché tváře ještě víc vysušuje, takže bych ji doporučila opravdu na velmi mastnou pleť. Po nanesení lehce lepila, ale výrobce doporučuje oplachovat ještě čistou vodou, takže to není žádný velký problém.

Co se týče její odličovací a čistící schopnosti, jsou výborné, pokud se ovšem nelíčíte. Na lehké a přírodní čištění je tahle voda skvělá ovšem pokud máte na tváři makeup, řasenku či něco dalšího nastává trochu problém. Od odličovače chci, aby mě odlíčil na první dobrou. Bohužel pokud chci pleť opravdu čistou hodím do koše minimálně 6 tamponů a ráno se stejně vzbudím s lehce černými kruhy pod očima. Makeup zvládá ještě dobře, i když s větší spotřebou, řasenku bohužel ne.

Zkusila jsem teda ještě Kapku rosy. Je vhodná pro všechny typy pleti, drží Vaši pleť hydratovanou, lépe voní a nezanechává výše zmíněný lepivý pocit. Nicméně její odličovací schopnosti jsou úplně stejné.

Obal je bohužel plastový a u druhé vody i poměrně nekvalitní, protože se mi téměř okamžitě urval při otevírání vršek. A já nesnáším hledat ho věčně po zemi. Nezavřená lahvička s vodou asi není úplně výhra (hlavně v tom mým koupelnovým bordelu).

Pramen krásy a Kapka rosy – odličovací vody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přesunout se na začátek