Výběrové řízení Air Bank

0
161
zhlédnutí

Air Bank je známá neformální atmosférou a tendencí dělat věci jinak. Jedná se o poměrně mladou banku, která je primárně i pro mladé určena a tomu odpovídá i prostředí. Nabízela pozici, která v bankovnictví snad nemá obdoby, a do které jsem snad okamžitě zamilovala. Něco jako helpdesk, ale psanou formou. Poslala jsem životopis a motivační dopis a do dvou dnů se mi ozvala paní personalistka se základními otázkami. Po krátkém rozhovoru mě požádala, abych napsala cokoliv na půl A4 na téma „léto“, aby si ověřili můj psaný projev. Ještě týž večer jsem úkol odeslala. 

Opět uběhly asi jenom dva dny a byla jsem pozvána na pohovor. Bylo to trochu narychlo a já je podezírám, že to dělají z toho důvodu, aby se člověk nemohl příliš připravovat. Nicméně jela jsem a mohu říct, že to na mě udělalo dojem. Zcela neformální prostředí, po kterém nás nejprve provedly, abychom si udělali představu, kde budeme pracovat. Komplex Titanium Brno je nový a je to i vidět. Kanceláře jsou formou open space, ale jednotlivé místa jsou od sebe odděleny. Nejde ale o klasické kancelářské prostory. Najdete tam relax místa, houpačky, vaky, atd. Můžete si vzít na pracoviště i zvířátko či dítě:D

Na assessment jsme byli vybráni čtyři. Rozhovor vedly dvě mladé ženy, budoucí šéfky. Byly velmi příjemné a sympatické a celé assessment centrum bylo také v tomto duchu. Kladly velký důraz na to, abychom věděli do čeho jdeme a jak si danou pozici představit. Došlo i na pár úkolů, jak samostatných, tak týmových. Měli jsme společně sepsat, jak si představujeme náplň práce, pak jsme se měli popárovat, zjistit o tom druhém co nejvíce a nějak ho představit. Jelikož se jednalo o pozici, kde je kladen důraz na češtinu, dostali jsme i diktát:), který jsem já osobně asi trochu dokopala. Poté následoval pohovor s každým zvlášť a šlo se domů. 

Za další dva dny jsem dostala pozvánku do dalšího kola, které proběhlo naprosto neformálně u kávy v kavárně v komplexu Titanium. Nyní byla přítomna i HR a je pravda, že některé otázky se opakovaly, ale nyní již bylo vyjednávání konkrétní a velmi přímé. Bylo evidentní, a to nejenom tady v Air Bank, ale vlastně všude, že se obávají velké fluktuace zaměstnanců. Neustále mi bylo zdůrazňováno, že mají zájem o dlouhodobější spolupráci, a byly proto také velmi upřímné i co se týče ohodnocení a dalších podstatných detailů. Vyzývaly mě, abych se opravdu ptala „na kost“. Považuji toto jednání za fér a i pochopitelné, nicméně mi ke konci začalo být maličko nepříjemné to neustále opakování, že o tu práci stojím.

Daly jsme si čas do dalšího dne. Na druhý den jsem měla slíbený telefonát s nabídkou, kterou jsem přijala. Celkový dojem asi nejlepší ze všech čtyř míst, které jsem navštívila. Jednání bylo fér a opravdu se snažili komplexně seznámit budoucí uchazeče s tím, co je čeká a to včetně místa, kde by měli pracovat. 

Suma sumárum, asi 20 životopisů a 4 pohovory.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím napište komentář!
Prosím, vložte své jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.