Výběrové řízení – Raiffeisenbank‎

0
141
zhlédnutí

Dostala jsem tip na zajímavou pozici u Raifky. Žádní klienti, pouze čísla, pečlivost a logika. Poslala jsem životopis a asi za týden mi volala slečna z HR se základními dotazy (proč jste se přihlásila na tuhle pozici atd.) a pozvánkou do assesment centra. Raifka je známá tím, že dělá assesment už v prvním kole a to na každou pozici.

V životě jsem na něčem takovým nebyla. Pravda je, že jsem si posbírala veškerý info, abych věděla do čeho jdu a na devět hodin dorazila do školícího střediska Raiffeisenbank. Bylo nás tam celkem šest a celá akce měla trvat asi 3 hodiny. Přítomna byla paní personalistka a manažeři z daných oddělení. Velmi milí lidé.

Nejdříve nám rozdali papír se čtyřmi otázkami a dali nám pět minut na vypracování. Poté jsme museli odprezentovat to, co jsme si připravili:

  • Proč se hlásíte na tuto pozici?
  • Proč Raiffeisenbank?
  • Jaké jsou vaše největší osobní a pracovní úspěchy?
  • Proč bychom měli vybrat právě vás?

Pak přišly na řadu znalosti o bance, co o ní víme, jak dlouho je na trhu, ocenění, logo, přidružené nebo dceřiné společnosti, cca počet poboček a tak dále. Další úkol byl týmový. Dostali jsme seznam 6 odsouzených a měli jsme rozhodnout, které dva omilostníme. Hodnotila se argumentace, schopnost prosadit svůj názor a spolupráce v týmu.

Pak přišli na řadu 2 „psychotesty“ na pozornost a schopnost pracovat pod tlakem.

Na závěr s každým z nás ještě pět minut o samotě promluvili (upřesnění detailů v životopisu, mzdové požadavky), řekli nám, že do týdne dají vědět a šlo se domů.

Raiffeisenbank oznamuje kladný výsledek telefonem, negativní emailem. Nicméně mně nezavolali, ale ani mi nedali vědět emailem, že mě neberou. To že jsem nedostala slíbenou a pro mě hodně důležitou zpětnou vazbu už ani neřeším, ale krátký mail o nepřijetí by si snad každý uchazeč zasloužil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím napište komentář!
Prosím, vložte své jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.