Transformers: War of Cybertron (PC)

Vývoj: High Moon Studios
Vydavatel: Activision
Design: Director(s) Matt Tieger; Producer(s) Chuck Yager; Designer(s) Matt Krystek; Programmer(s) Andrew Zaferakis; Artist(s) Ivan Power; Writer(s) Dan Jolley a E. Daniel Arey
Datum vydání:  25. 6. 2010
Žánr: Third-person střílečka
Mód: Single-player, multiplayer
Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360


V příběhu, který nám hra nabízí, není všechno tak černobílé, jak se nám snažil namluvit původní seriál G1, který striktně dělil Transformers na „zlé“ Decepticony  a „hodné“ Autoboty. I Autoboti mají svoje kostlivce ve skříni a Decepticoni mají svým způsobem důvod k tomu, proč jednají, jak jednají. Je pak snadnější uvěřit v reálnost světa, který tolik milujeme. Setkáváme se pochopitelně s vůdci obou frakcí [itg-glossary glossary-id=“1447″]Optimem Primem[/itg-glossary] a Megatronem i nejznámějšími postavami obou stran jako je např. [itg-glossary glossary-id=“1470″]Bumblebee[/itg-glossary], [itg-glossary glossary-id=“1474″]Ratchet[/itg-glossary], Soundwave, [itg-glossary glossary-id=“1449″]Sideswipe[/itg-glossary], Shockwave, Starscream, [itg-glossary glossary-id=“1471″]Ironhide[/itg-glossary], Warpath, Silverbolt, Jetfire, atd. Nechybí však ani známí giganti jako Omega Supreme nebo Trypticon.

Cybertron má temný, industriální vzhled, který je podtržen ještě probíhající válkou a samotní roboti jsou vskutku vymazlenou verzí G1. Potěšilo mě, že hlavní znaky původních Transformers zůstaly zachovány. Jejich altmody jsou také nadčasové a ani Optimus nemá svůj typický tahač. Celkově je grafika na tu dobu velmi povedené a je bez problémů hratelná i dnes.

Hra je rozdělena do deseti kapitol z nichž prvních pět hrajete za Decepticony, kteří se s tím nemažou a jdou si bezohledně za svým. Zbývající kapitoly se vžijete do kůže Autobotů a snažíte se napravit, co bylo napácháno.  Každá kapitola má svá specifika, dle toho jsou hrou určeni i tři hlavní hrdinové, se kterými můžete danou oblast projít a to přímo volá po multiplayeru. Ano, pokud máte další dva (nebo i jednoho jako já) kamarády můžete celou hru projít společně ve třech. Pokud ne, ujme se dvou dalších postav počítač.

Hra vás samozřejmě navádí tím správným směrem, ale občas se stává, že lehce ztratíte. Cestou likvidujete své protivníky, sbíráte potřebné náboje řešíte velmi jednoduché hádanky a získáváte (v rámci dané kapitoly) nové zbraně, případně granáty. Jde primárně o střílečku, výběr zbraní je tedy celkem rozsáhlý, od brokovnic po odstřelovací pušky. Každý robot unese dvě zbraně, které si může (v případě, že narazí na lepší) měnit. Tím se stanou součástí jeho těla a přetransformováním své paže je může kdykoliv použít. Máte k dispozici i speciální vlastnosti, které lze v případě potřeby aktivovat. Jde o různé štíty, kulometnou věžičku atd. Tyto speciální vlastnosti jsou dány třídou každého bota, stejně jako jeho startovní výbava (Scout, Soldier, Scientist, Leader). Za nejnářezovější zbraň celé hry považuju volně stojící kulomety, se kterýma se doslova „spojíte“ a pak začíná to pravé peklo.

Máte též k dispozici několik obtížností a ta poslední potřebuje opravdu dobře sehraný tým, abyste se prokousali až do konce. Ten bude také potřeba u multiplaerových misí, do kterých si „poskládáte“ svého vlastního robota a jdete plnit jeden z několika předem daných úkolů. Můžete hrát proti nepřátelskému týmu složenému ze skutečných hráčů nebo vám bojovníky protistrany posílá ve vlnách počítač.  Poté, co vyšel FOC  jsou však multiplayerové servery WOC  téměř prázdné.

Transformers: War of Cybertron (PC)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přesunout se na začátek