Želvy Ninja 2 (2016)

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
Akční / Sci-Fi / Komedie / Dobrodružný / Fantasy
USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min
Režie: Dave Green
Scénář: Josh Appelbaum, André Nemec
Kamera: Lula Carvalho
Hudba: Steve Jablonsky
Hrají: Megan Fox, Will Arnett, Laura Linney, Stephen Amell, Noel Fisher, Jeremy Howard, Pete Ploszek, Alan Ritchson, a další.

Želví mutanti jsou zpět a jejich úhlavní nepřítel Trhač taktéž. Ten zdrhá z vězení s klasicky velkolepým plánem klasického záporáka. Spojí se kvůli tomu nejenom s šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, ale též s Krangem, který mu slíbí neomezenou moc, pokud mu pomůže sehnat všechny tři části teleportu. Jedině tak mohou dostat na Zem obří válečnou loď Technodrom a podvolit si její obyvatele. Aby se Trhač zbavil želvích dotěrů, vytvoří si k ruce další dva pomocníky, Beboapa a Rocksteadyho. Dva naprosto tupé kriminálníky, které díky mimozemské látce promění na ještě tupějšího kance a nosorožce. Proti želvákům nyní stojí všichni jejich známý nepřátelé a nepříjemné situaci nepomáhá ani nenávist lidí či prudké hádky v týmu.

Přiznám se… nedalo mi to a půjčila jsem si i druhej díl. Ne, že bych od toho něco očekávala, jenom mě zajímalo, jestli želvy aspoň trochu od prvního dílu „dospěli“. Bohužel… nikoliv. Tudíž nás čeká stejně jalový příběh jako v jedničce, stejně trapné a dětinské hlášky a vtípky plus zcela evidentní nesmysly a nelogičnosti.

Na scéně se objevují ale další postavy jako jsou pošahaný veděc Stockman, drsná policistka, která v rámci svého klišoidního vývoje charakteru chce nejdříve želvy zlikvidovat a nakonec jim div nelíbá nožky. Dále tu máme legendárního Kranga (ze kterého zůstal jen mozek) a jeho válečnou loď Technodrom (Bay evidentně využil svých zkušeností s tvorbou mechů a Technodrom vypadá velmi zdařile). No a nakonec dva tupé nohsledy hlavního záporáka, Beboapa a Rocksteadyho. Ještě bych zapomněl na hokejového mága Caseye Jonese, nevýrazného, s příšerným hereckým výkonem, ale tak i fanynkám je potřeba dát něco hezkého.

Ani jedna z nových, ovšem ani starých postav neexceluje. Což je až s podivem, v tak mizerné společnosti. Pokud bych měl vytípnout někoho, kdo zde v rámci svého hereckého umění kraluje, pak jsou to animované želvy. Záporáci vyznívají spíš komicky, klaďasové jsou zase až moc kladní a Bebop a Rocksteady jsou odporní břicháči, obalení tukem namísto svalů.

Další věc, bijící do očí, jsou neustále hádky mezi Raphaelem a Leonardem. Napětí bylo cítit už v prvním díle, ale tady se to tvůrci pokusili ještě zdůraznit, zřejmě aby celou situaci zkomplikovali. Raphova rebélie zachází až do průseru a mutanti tedy mají celou hodinu a půl co řešit: „Nejsem tým, nepracujeme jako tým a měli by jsme!“ Strašný…

Okamžiky prudkých hádek střídají ztřeštěné akce a vtípky. Charaktery jsou tudíž úplně rozbité a nechovají se dle toho co cítí a co mají v hlavě, ale podle toho, co jim káže stupidní scénář. Nelogické chování a prudké změny nálad hlavních hrdinů bych ještě s oběma zavřenýma očima skousnul, ale doprdele ty dojemné výkřiky na konci: „Jsme tým!“ To jsem teda lezl pod stůl.

Akce slušná, želvy pořád stejně krásný. Je to pro vás dostatečný důvod k tomu, abyste si tenhle „skvost“ pustili?

Želvy Ninja 2 (2016)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přesunout se na začátek
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat