Želvy Ninja 2 (2016)

0
1170
zhlédnutí

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
Akční / Sci-Fi / Komedie / Dobrodružný / Fantasy
USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min
Režie: Dave Green
Scénář: Josh Appelbaum, André Nemec
Kamera: Lula Carvalho
Hudba: Steve Jablonsky
Hrají: Megan Fox, Will Arnett, Laura Linney, Stephen Amell, Noel Fisher, Jeremy Howard, Pete Ploszek, Alan Ritchson, a další.

Želví mutanti jsou zpět a jejich úhlavní nepřítel Trhač taktéž. Ten zdrhá z vězení s klasicky velkolepým plánem klasického záporáka. Spojí se kvůli tomu nejenom s šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, ale též s Krangem, který mu slíbí neomezenou moc, pokud mu pomůže sehnat všechny tři části teleportu. Jedině tak mohou dostat na Zem obří válečnou loď Technodrom a podvolit si její obyvatele. Aby se Trhač zbavil želvích dotěrů, vytvoří si k ruce další dva pomocníky, Beboapa a Rocksteadyho. Dva naprosto tupé kriminálníky, které díky mimozemské látce promění na ještě tupějšího kance a nosorožce. Proti želvákům nyní stojí všichni jejich známý nepřátelé a nepříjemné situaci nepomáhá ani nenávist lidí či prudké hádky v týmu.

Přiznám se… nedalo mi to a půjčila jsem si i druhej díl. Ne, že bych od toho něco očekávala, jenom mě zajímalo, jestli želvy aspoň trochu od prvního dílu „dospěli“. Bohužel… nikoliv. Tudíž nás čeká stejně jalový příběh jako v jedničce, stejně trapné a dětinské hlášky a vtípky plus zcela evidentní nesmysly a nelogičnosti.

Na scéně se objevují ale další postavy jako jsou pošahaný veděc Stockman, drsná policistka, která v rámci svého klišoidního vývoje charakteru chce nejdříve želvy zlikvidovat a nakonec jim div nelíbá nožky. Dále tu máme legendárního Kranga (ze kterého zůstal jen mozek) a jeho válečnou loď Technodrom (Bay evidentně využil svých zkušeností s tvorbou mechů a Technodrom vypadá velmi zdařile). No a nakonec dva tupé nohsledy hlavního záporáka, Beboapa a Rocksteadyho. Ještě bych zapomněl na hokejového mága Caseye Jonese, nevýrazného, s příšerným hereckým výkonem, ale tak i fanynkám je potřeba dát něco hezkého.

Ani jedna z nových, ovšem ani starých postav neexceluje. Což je až s podivem, v tak mizerné společnosti. Pokud bych měl vytípnout někoho, kdo zde v rámci svého hereckého umění kraluje, pak jsou to animované želvy. Záporáci vyznívají spíš komicky, klaďasové jsou zase až moc kladní a Bebop a Rocksteady jsou odporní břicháči, obalení tukem namísto svalů.

Další věc, bijící do očí, jsou neustále hádky mezi Raphaelem a Leonardem. Napětí bylo cítit už v prvním díle, ale tady se to tvůrci pokusili ještě zdůraznit, zřejmě aby celou situaci zkomplikovali. Raphova rebélie zachází až do průseru a mutanti tedy mají celou hodinu a půl co řešit: „Nejsem tým, nepracujeme jako tým a měli by jsme!“ Strašný…

Okamžiky prudkých hádek střídají ztřeštěné akce a vtípky. Charaktery jsou tudíž úplně rozbité a nechovají se dle toho co cítí a co mají v hlavě, ale podle toho, co jim káže stupidní scénář. Nelogické chování a prudké změny nálad hlavních hrdinů bych ještě s oběma zavřenýma očima skousnul, ale doprdele ty dojemné výkřiky na konci: „Jsme tým!“ To jsem teda lezl pod stůl.

Akce slušná, želvy pořád stejně krásný. Je to pro vás dostatečný důvod k tomu, abyste si tenhle „skvost“ pustili?

HODNOCENÍ
Příběh
Kamera, efekty, animace
Hudba
Charaktery
Předchozí článekŽelvy Ninja (2014)
Další článekIron Man (2008)
SDÍLET

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím napište komentář!
Prosím, vložte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..