Pacific Rim – Útok na Zemi (2013)

0
1158
zhlédnutí

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný
USA, 2013, 132 min
Režie: Guillermo del Toro
Scénář: Travis Beacham
Kamera: Guillermo Navarro
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuči, Charlie Day, Max Martini, Robert Kazinsky, Clifton Collins Jr., Robert Maillet, Diego Klattenhoff, Ron Perlman, a další.

Země je v ohrožení. Z nejhlubších míst oceánu přichází obří nestvůry, které likvidují lidská města i lidi samotné. Běžné zbraně jsou k ničemu a tak lidstvo vytvoří obří roboty, kteří jsou schopní se přicházející zkáze postavit. Nepřítel však na obranu reaguje ještě větší agresí. Lidé z různých zemí jsou nuceni se spojit, aby porazili hlubinné vetřelce jednou pro vždy.

Příběh nikterak originální. Za tu dobu, co sleduju sci-fi filmy jsem tento koncept viděla už několikrát. Něco, co ohrožuje samotnou existenci lidstva, už tu bylo. Hrdina, který přišel o iluze i své nejbližší, také. Krásná parťačka i samolibý sok, včetně hrdinného velitele též nejsou nic nového. Je to škoda, ale upřímně řečeno, kvůli tomu jsem si tenhle film ani nepouštěla. Důvodem byli samozřejmě roboti. Chvíle, kdy nejsou na scéně jsem přetrpěla jenom díky japonce Rinko Kikuchi se špatným přízvukem. Ne, že by herecké výkony ostatních byly vyloženě špatné, navíc se mi líbil fakt, že byly do filmu obsazeny neznámé tváře, bohužel ale neměly co hrát. Plytký scénář nenabízí hercům žádný prostor a možná o něj tvůrcům ani nešlo. Přesto si mohli odpustit ty hrdinské kidy na konci filmu a až nechutně černobílé charaktery.

Samotní roboti, kteří potřebují k pohybu i k boji dva piloty, tedy nervově kompatibilní osoby, které mu nahradí pravou a levou hemisféru mozku, jsou vrcholem tohoto díla. Bohužel bojových scén není tolik, kolik bych si přála a i těch málo se odehrává v dešti a za dost špatné viditelnosti. Pár orgastických okamžiků tam ale nalézt lze. Pokud vytěsníte lidské osazenstvo, i trapná a nesmyslná jména robotů, není to až zase tak špatný film:)

HODNOCENÍ
Příběh
Kamera, efekty, animace
Hudba
Charaktery
Předchozí článekIron Man (2008)
Další článekTransformers: War of Cybertron (PC)
SDÍLET

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím napište komentář!
Prosím, vložte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..