Hulk na neznámé planetě (2010)

Animovaný / Akční / Sci-Fi
USA, 2010, 81 min
Režie: Sam Liu
Hudba: Guy Michelmore
Hrají: Rick D. Wasserman, Sam Vincent, Kevin Michael Richardson, Donald Adams, Russell Roberts, Chantal Strand

Stručný obsah:

Vědec Bruce Banner získá po jednom nešťastném experimentu schopnost měnit se v obrovskou, zelenou mlátičku. Je těžko ho zabít, ale naserete ho čímkoliv a vztek je klíčem ke všemu.
Nelze přehlédnout inspiraci obou tvůrců Stana Leeho a Jacka Kirbyho v Dr. Jekyllovi a panu Hydeovi Roberta Louise Stevensona. Miluju ten příběh a Hulk je jednoduše jeho marvelovská verze.

Příběh: Obyvatelstvo Země se nakrklo, šouplo zeleného vzteklouna do kosmické lodi a odeslalo někam, kde nebude škodit. Geniální Tony Stark (který mu tuto skvělou novinu sděluje), ale v této verzi asi není až tak geniální. Nějak mu uniklo, že až se Hulk probere, patrně nezůstane sedět na zadku, aby si vyslechl jeho vzkaz, který uvádí diváka do děje. Rozmlátí celou loď a ta havaruje na úplně jiné planetě, jejíž obyvatelé jen čirou náhodou očekávají svého spasitele. Stručně řečeno, nic moc. Ani komiks by neměl být tak kýčovitý a průhledný.

Kresba: Krásná. Je trochu dětská, ale to není na závadu. Bojové scény se tvůrcům povedly a film obsahuje i scény, které vás chytnou za srdce. Např. když Caiera, zachrání malou holčičku od zombíků v městě, které poté pohltí plameny.
Hudba: Průměr. Nevtíravá a dostatečně heroická. Rozhodně mě její poslech ve filmu nerušil.

Charaktery: Náš zelený hrdina se potkává s tyranským králem (a jeho tělesnou strážkyní Caierou, obdařenou „stínosilou“), kterého je nutné zlikvidovat. Hulk je prodán do otroctví a baví obyvatelstvo gladiátorskými zápasy. Sekunduje mu v tom odpadlík ryzího srdce, jehož smrt je nevyhnutelná, naivní slepice, která působí víceméně jenom potíže, humanoidní hmyzí posera, vesmírný pirát s kamenným xichtem a pro fanynky ženského pohlaví i rychlý a velmi pohledný domorodec. Zkrátka hrdinové jak má být. Každý z nich si užije svých 15 minut slávy, ale jinak všechno odedře Hulk, který se v této verzi jaksi nemění. Uvěřitelnost a životnost takového charakteru ale závisí na kontrole. Tím, že ho změníme na člověka do jisté míry regulujeme jeho nekontrolovatelnost. Jinak by svět, jak ho známe, nejspíš brzy přestal existovat. Tvůrci to vyřešili tím, že udělali jeho nezvladatelnou formu více přemýšlivou, ukecanou a brblající jen na oko. Až se divák diví, proč někoho takového lidstvo vyhostilo. Navíc dostává na budku docela často a od tvorů, od kterých byste to vůbec nečekali. Ale o něčem to být musí. V každém případě, pokud milujete dobré konce, zelený chlápky v bojových suknicích a nepotřebujete nutně supersložitý příběh, budete spokojeni. I přes všechny moje výtky patří tohle dílo mezi nejlepší Hulkovy adaptace.

Hulk na neznámé planetě (2010)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přesunout se na začátek
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat