Dalajlamova kočka

Knížku jsem dostala od svého přítele, který mě neustále přesvědčoval, že si ji mám přečíst. Tvrdil mi, že se v ní takzvaně „najdu“. Nejdříve jsem si myslela, že to bude jen snůška náboženských filozofických „žvástů“, ale protože naléhal a já miluju kočky, pustila jsem se do čtení a zjistila, jak moc byl tenhle předsudek mylný.

Kniha je napsána velmi čtivým způsobem a právě onen pohled zvířete je pro neznalého čtenáře okouzlující. Proč? Vysvětlení základních myšlenek buddhismu probíhá nenásilnou a velmi srozumitelnou formou. Slasti i strasti kočičího života mezi zdmi buddhistického chrámu dojímají, nutí k zamyšlení a občas se přistihnete jak se usmíváte.

Rozhodně z vás tahle četba buddhistu neudělá, ale určitě vzbudí zájem o toto učení a možná i odhodlání k třebaže malým změnám. Je jen na vás kolik si z ní nakonec odnesete a jaký vliv na vás bude mít. Poslouží stejně dobře jen jako pobavení pro „kočkymilující“ čtenáře, ale také jako vstupní brána k moudrosti tibetských mnichů.

Tohle dílko má ještě další pokračování a já už jsem doma vyjádřila přání si je přečíst. Dříve bych si je asi pokoutně koupila sama, abych nemusela uznat, že měl přítel pravdu, ale víte co? Je to uvolňující a dělá to divy:p

Formáty: tisk, mobi, epub, audiokniha

Dalajlamova kočka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přesunout se na začátek