Sideswipe

  0
  417
  zhlédnutí

  Sideswipe

  Alternativní jména:
  Side Swipe
  Partner:
  Sunstreaker
  Alt módy:
  Cybertronian Car,
  1977 Lamborghini Countach,
  1997 Lamborghini Diablo,
  2003 Dodge Viper,
  Cobra Stinger,
  2003 Lamborghini Gallardo
  Série:
  Transformers: Generation 1
  Transformers: Generation 2
  Smallest Transformers
  Transformers: Universe
  Transformers: Alternators
  Transformers: Titanium
  Transformers: Timelines
  Motto:
  Neporušuju pravidla, jenom si je přizpůsobuju – trochu víc.
  Funkce:

  bojovník
  Hlas eng:
  Michael Bell (televizní série, Transformers: Devastation)

  Profil: Sideswipe je v boji skoro tak dobrý jako jeho dvojče Sunstreaker, ale je to horká hlava a jestli něco nemá rád, pak neukončený boj. Bylo by nemoudré očekávat, že bude vždycky bojovat fér. Pokud začne ztrácet víc oleje, než je zdrávo, zkusí cokoliv, aby zvítězil. Na jeho domovské planetě Cybertronu se tohle chování stalo jeho životním stylem: získat od života co se dá, užívat si ho plnými doušky a podváděním vytřískat i ten zbytek. Ani vyhnanství na Zemi jej příliš nezměnilo. To jediné co prošlo změnou byl důvod. To co dříve dělal pro sebe, začal dělat v zájmu svobody a pro všechny. Jeho činy by se často daly nazvat nezodpovědnými, ale zároveň i statečnými. Osobní bezpečnost jde v takových chvílích stranou.

  Schopnosti: V režimu Autobota, může Sideswipe použít své paže jako dvě silná beranidla. Každé z nich působí silou přibližně 35 500 N s rychlostí 5 úderů za sekundu, což je užitečné zvláště v boji na blízko či pro prolomení případného opevnění. Přídavné rakety ho dokáží udržet ve vzduchu asi dvě minuty, ale pak je nutné opět doplnit palivo. Navíc dokáže střílet světlice, které lze pozorovat až do vzdálenosti přibližně 29 km (za předpokladu, že je jasná noc).

  Slabiny: Nebýt jeho zbrklého chování, neměl by Sideswipe žádné jiné závažné nedostatky.  Avšak jeho tendence vyhledávat obzvlášť nebezpečné situace ve spojení s naprostou ignorací následků, z něj pochopitelně dělá častého hosta hlavního medika Ratcheta. Jasně, že je mu to úplně fuk. Jak jinak?

  Síla 70
  Inteligence 70
  Rychlost 70
  Vytrvalost/Odolnost 70
  Rank 50
  Odvaha 100
  Palebná síla 30
  Skill 60

   

  Hlášky

  Zajímavosti

  Sideswipe (jinak Agujero v Mexiku, Lambor v Japonsku, Freccia („šíp“) v Itálii) je popisován jako statečný nicméně drzí a i lstivý bojovník. jeho alt módem je červené Lamborghini Countach, zatímco jeho bratr, Sunstreaker, se transformuje do žlutého Lamborghini Countach. Díky svému jetpacku byl Sideswipe jedním z mála Autobotů v G1 se schopností létat a dosáhnout až kosmických výšin.
  Komiksový umělec (Dreamwave) Pat Lee prohlásil, že jeho oblíbený Transformer je právě Sideswipe. Svůj hlas mu propůjčil (v sezóně 1 a 2), Michael Bell.

  Animovaný seriál
  Byl jedním z Autobotů, kteří byli přítomni na Arku (jejich kosmické lodi), který nakonec havaroval. 4 miliony let strávil s ostatními v deaktivovaném stavu uvnitř trosek.
  Optimus Prime si od něj vynutil jeho jetpack, když Decepticoni téměř unikli ze Země s lodí plnou energonu. Sideswipe mu velmi neochotně vyhověl.

   

  Předchozí článekOptimus Prime
  Další článekProwl
  SDÍLET