Optimus Prime

Optimus Prime

Alternativní jména:
Orion Pax
Partner:
Roller, Hi-Q
Alt módy:
Freightliner Cab-over-engine Class 8 truck,
Cybertronian truck,
COBRA Sentry & Missile System tank,
1920s style truck,
Peterbilt Truck,
Mid-90s Peterbilt 4964EX Tanker Truck,
Lamborghini Diablo,
Dump truck,
Dodge Ram SRT-10,
Nissan GT-R,
Bat
Série:
Transformers: Generation 1
Transformers: Generation 2
Beast Wars
Machine Wars
Robot Masters
Transformers: Titanium
Transformers: Alternators
Transformers: Classics
Transformers: Universe
Smallest Transformers
Transformers: Masterpiece
Transformers: Music Label
Transformers: Sports Label
Transformers: Alternity
Transformers: Reveal the Shield
Motto:
„Svoboda je právo všech cítících bytostí.“ (Generace 1)
„Žádná oběť není příliš velká ve službách svobody.“ (Classics)
Funkce:

Leader Autobotů
Hlas eng:
Peter Cullen (Television series, Rise of the Dark Spark, Transformers: Devastation)
Ron Hayden (20th Anniversary toy sound base, Universe Flash cartoon)
Jon Bailey (Transformers: Combiner Wars)

Profile: Kdyby žil na Zemi byl by nejspíš lékař, mechanik, vědec či bojovník. Ale na Cybertronu není v těchto profesích žádný velký rozdíl. Takže Optimus využívá své schopnosti léčit a opravovat, což je pro Autoboty tatáž věc, s cílem zlepšit svět kolem sebe, a pokud je to nezybtně nutné, tak i bojuje.  V síle a inteligenci nemá sobě rovného a jeho osobnost by se dala přirovnat k Abrahamu Lincolnovi. Umí být nesmírně laskavý a jeho soucit se vztahuje na vše, co žije, včetně tvorů na Zemi. Proto bude bojovat, chránit slabé a bránit to v co věří. Aby toho mohl dosáhnout musí Decepticony zničit jednou pro vždy.

Schopnosti: Optima můžeme rozdělit do tří složek. Modul Optimus Prime je robotická vnímající bytost, která je zásobárnou rozsáhlých znalostí a síly. Dokáže zvednout až 1 814 tun a udeřit silou 5 443 kg na 6,5 cm2. Má laserovou zbraň a dokáže vypálit díru do čumáku, kterémukoliv nepřátelskému bojovému letounu ve vzdálenosti až 50 kilometrů, což je podpořeno dokonalým zrakem. Dalším modulem je Roller, což je malé vozítko se schopností nenápadně vklouznout za nepřátelské linie. Udržuje se svým majitelem radiové spojení až na 1 931 kilometrů. Tam kde je Roller, jako by byl sám Optimus. Třetí možností je pak bojová základna (tzv. Combat Deck). Automatická zbraň, kterou obsahuje je velmi variabilní, dokáže střílet jak raktety, tak radiační paprsek či většinu toho, co používají jeho kolegové Autoboti. Jeho součástí je i velmi zručné mechanické rameno, které umožňuje změnu zbraní. Komunikační anténa  namontována na odpalovacím zařízení zajišťuje spojení mezi Optimem a všemi Autoboty v okruhu 80 kilometrů. Může se napíchnout i na satelit, což zvýší dosah asi 10x.

Slabiny: Přestože může Optimus Prime fungovat jako tři samostatné moduly, vyřazení kteréhokoliv z nich okamžitě pocítí i dva zbývající. Obzvlášť zranitelný je Roller, zejména když zrovna špehuje u nepřátel, na což se specializuje. Nicméně, modul Optimus je zdaleka nejdůležitější součástí tria. I když by mohl přežít i bez zbývajících dvou, ti dva by bohužel nemohly přežít bez něj. Slabinou může být i fakt, že je Optimus Prime příliš soucitný a má až moc velké obavy o bezpečnost ostatních. Byl by nejspíš lepší velitel, kdyby dokázal být nemilosrdný, ale pokud by tomu tak bylo, už by to nebyl náš Optimus Prime.

Technická specifikace

Síla 100 bodů
Inteligence 100 bodů
Rychlost 80 bodů
Vytrvalost 100 bodů
Rank 100 bodů
Odvaha 100 bodů
Palebná síla 80 bodů
Skill 100 bodů

Hlášky

Zajímavosti

Optimus Prime (též známý jako Orion Pax) stojí v čele Autobotů. Podle Boba Budianskyho, spoluautora série Transformers je za jeho jméno zodpovědný Dennis O’Neil, který vypomáhal s psaním původních Transformers. Snad žádný z robotů nemá tak osobitého dabéra jako právě Optimus Prime. Peter Culen jde po boku vůdce Autobotů už od Generation 1.

Animovaný seriál

Marvel komiks

IDW komiks

0 komentářů u příspěvku “Optimus Prime”

Napsat komentář