Ironhide

Ironhide

Alternativní jména:

Partner:
Optimus Prime, Chromia, Sideswipe
Alt módy:
Nissan Vanette,
Cybertronian Armor Truck,
GMC Topkick C4500,
African Elephant
Série:
Transformers: Generation 1
Transformers: Generation 2
Beast Wars: Transformers
Transformers: Timelines
Transformers: Universe
Motto:
Ani supermoderní obvody ti nepomůžou, když nemáš kuráž!
Funkce:

specialista na zbraně, poručík bezpečnostní služby
Hlas eng:
Peter Cullen

Profil: „Jděte si přemejšlet nad mikročipy,“ je Ironhideova typická hláška. Nikdy nebyl zrovna ukecaný typ a dává přednost akci před žvásty. Když někdo moc kecá, Ironhide to přirovnává k úniku oleje. Je nejstarší z Autobotů, pravděpodobně nejtěžší, s největšími zkušenostmi z bitev. Také umí být dost tvrdohlavý a nepříjemný. Kvůli jeho vynikajícím obranným schopnostem dostává obvykle za úkol něco nebo někoho důležitého chránit. Je například velitel osobní stráže Optima Primea . Pod drsným zevnějškem však skrývá laskavou duši; miluje život v jakékoliv formě a chrání jej za každou cenu. Včetně nejnižších gasketroidů a nejmenších vrabců.

Schopnosti: Ironhideova „kůže“ je vyrobena ze trithyllio-ocelové slitiny impregnované ozářenými uhlíkovými vlákny, což mu zajišťuje imunitu proti většině forem střeleckých a elektromagnetických útoků. Má ze všech Autobotů největší odolnost a jeho hlavní zbraní je to, co s vtipem sobě vlastním nazývá „vodní pistole.“ Ta střílí různé druhy kapalin až na vzdálenost 300 m. Je možné nabít podchlazený kapalný dusík, horké tekuté olovo či např. petrochemické tekutiny, které se při styku se svým cílem vznítí. Má také sonar, radar a detektor rádiových vln.

Slabiny: Ironhide platí za svoji odolnost rychlostí. Je z Autobotů nejpomalejší. Také už je na světě dost dlouho a poruchy jsou tím víc častější. Někteří mladší Autoboti, ho považují za starou hromadu šrotu, která už těžce ztrácí dech. Optimus Prime ovšem jejich názor nesdílí.

Technická specifikace

Síla 70 bodů
Inteligence 70 bodů
Rychlost 30 bodů
Vytrvalost 90 bodů
Rank 70 bodů
Odvaha 100 bodů
Palebná síla 70 bodů
Skill 70 bodů

Hlášky

Zajímavosti

Animovaný seriál

Marvel komiks

IDW komiks

Komentáře jsou uzavřeny